47.Zaczarowane drzwi -drugi gościnny występ w DIY

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Było mi niezmiernie miło znów gościć na blogu DIY jako Gościnna Projektantka. Cieszę się że mogłam Was  ponownie inspirować.
Bardzo dziękuję zespołowi DIY za zaproszenie na Gościnne Występy, a
 skoro okienko już było, to tym razem powstały drzwi ale niezwykłe tylko zaczarowane, magiczne.
Dla tych którzy jeszcze mnie nie znają to: mam na imię Halina Małgorzata, stąd też moja strona/blog nosi nazwę HaMaLi. Mam męża, dwóch dorosłych synów i synową. Kiedy nie jestem "pomocnikiem na budowie", wśród innych rzeczy, wykonywanych codziennie bloguję/ skrapuję. Tworzeniem papierowych rzeczy zajęłam się od roku, a zrodziło się to z potrzeby chwili i tak  zostało. Odkryłam sklepy z materiałami do różnego rodzaju rękodzieła i bardzo często do nich zaglądam. W wolnych chwilach robię albumy, kartki, boksy, które potem z ogromną przyjemnością rozdaję bliskim i znajomym. W ramach wygranej na blogu PapierowoDiy pod patronatem ItdCollection przygotowałam dla Was zaczarowane drzwi na bazie HDF008 ItdCollection.
W starym domku są takie zaczarowane drzwi, zasłonięte krzakami róż, porpwaty murek obrośnięty mchem, a co za drzwiami? Ktoś zgadnie, dokąd nas zaprowadzą takie drzwi? Otwieramy i … już jesteśmy w deszczowym lesie pełnym pięknych kwiatów, zieleni i maleńkich koliberków.
To teraz wracam do rzeczywistości i działam - elementy drzwi pomalowałam gessem, następnie docięłam papier skrapowy od ItdCollection z kolekcji Shabby Chic for Spring, którym okleiłam zewnętrzną i wewnętrzną część drzwi. Następnie papierem ściernym wgładziłam połączenia. Do dekoracji użyłam pasty strukturalnej, którą nałożyłam przez maski ST0157B i ST0016B ItdCollection. Po wyschnięciu przetarłam woskami i dodałam też trochę złotej folii termoton, tak aby zaczarowane drzwi miały pozostałości takiej dawnej świetności, murek leciutko pomalowałam patyną i pastą mech. Ściankę wewnętrzną okleiłam papierem ryżowym do decupage Koliber  Retro R1061 ItdCollection. Po wyschnięciu zabezpieczyłam wszystkie części  matowym klejem . Posklejałm ze sobą i tak powstała dekoracja drzwi retro z shabby chic przenosząca nas w tropiki.

Mam nadzieję, że spodobała się Wam moja inspiracja na zaczarowane mix mediowe drzwi.
Dziękuję sredecznie za  zaproszenie i gościnę w tak miłym gronie. 
Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia.
HaMaLi

Komentarze

 1. cudowne drzwi do bajkowego świata, ta grafika z kolibrem jest prześliczna:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna praca, wygląda obłędnie ;) Pozdrawiam niedzielnie i życzę dobrej nocy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Halinko, gratuluję gościnnego występu. te drzwi są fantastyczne, a za nimi ... prawdziwy zaczarowany ogród.
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz